Akcja pielęgnacyjna – dzień 19 – piątek

Piątek – weekendu początek! Wykorzystaj dzisiejszy dzień na relaks po ciężkim tygodniu – czy może być coś bardziej relaksującego niż masaż?

Oczywiście, że nie! Dlatego dzisiejszym zadaniem jest wykonanie masażu twarzy – nie tylko pomoże Wam się odprężyć ale również pobudzi skórę do odbudowy, przez co stanie się bardziej jędrna, gładka i elastyczna! Do masażu możecie wykorzystać ulubiony olej, tłusty krem lub olejowe serum, które dostarczy skórze dodatkowej porcji substancji czynnych!

Jak wykonać masaż twarzy?
1.
Rozpocznijcie masaż od głaskania skóry – przeciągajcie dłonie od brody i żuchwy, aż po skronie i czoło. Masaż okolic oczu rozpocznijcie ponad brwią, przeciągając dłonie od wewnętrznej nasady brwi, aż do jej zakończenia. Następnie płynnie poprowadźcie dłonie po okolicy pod okiem w kierunku kącika oczu.
2. Następnie przejdźcie do rozcierania skóry: ten ruch pobudzi ją do regeneracji. Wykonujcie okrężne ruchy palcami, przeciągając dłonie od dołu twarzy, ku górze. Opracujcie także okolice oczu wg w/w schematu.
3. Następnym krokiem jest oklepywanie, które silnie stymuluje skórę do odnowy – w tym celu oklepujcie opuszkami palców twarz wg w/w schematów.
4. Na zakończenie ponownie wykonajcie etap głaskania, by wyciszyć skórę.
Po zakończonym masażu możecie odcisnąć nadmiar oleju w jednorazową chusteczkę, zemulgować go przy pomocy kremu lub oczyścić skórę i zaaplikować ulubiony krem!

O skórę należy dbać “od stóp do głów” – kompleksowo! Dlatego kolejnym zabiegiem jaki dziś polecamy wykonać jest intensywna pielęgnacja stóp. Skóra na stopach ma mniejszą ilość gruczołów łojowych co przekłada się na zwiększoną suchość naskórka w tych okolicach. Dlatego na intensywną pielęgnacji stóp warto znaleźć czas w tygodniowej rutynie pielęgnacyjnej!

Jak wykonać zabieg?
1. Po umyciu i osuszeniu stóp zaaplikujcie na nie humektantowy podkład nawilżający.
2. Następnie nałóżcie grubą warstwą krem do stópolej lub masło roślinne.
3. Załóżcie skarpetki.
4. Po upływie ok. 20 minut ściągnijcie skarpetki i wklepcie pozostałość produktu w skórę

Na sam koniec – najlepiej tuż przed pójściem spać – zadbajcie o paznokcie i skórki wokół nich! W tym celu wmasujcie w nie grubą warstwę kremu, olejku lub masła roślinnego.

Czyż dzisiejsze Wyzwanie nie wprowadziło Was w relaksujący nastrój? Życzymy miłego odpoczynku!

Czy macie już swój egzemplarz Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.