📦 Dostawa już od 8,99zł

BLACKWEEK | Darmowa dostawa od 45zł

Akcja pielęgnacyjna – dzień 13 – sobota

Zbliżamy się powoli do półmetka naszego Wyzwania Pielęgnacyjnego, dlatego nie zwalniamy tempa i zachęcamy, by wciąż kompleksowo dbać o pielęgnację! Zresztą przyznajcie sami – czy już po tych kilku dniach nie widzicie pozytywnej zmiany?

A więc właśnie! Pielęgnacja wcale nie jest tak czasochłonna jak może się wydawać – zwłaszcza, gdy wejdzie w nawyk! Dlatego dziś utrwalimy kilka zagadnień z zakresu pielęgnacji ciała, włosów i twarzy.

Ponieważ w sobotę ma się więcej czasu, polecamy sięgnąć po maseczkę! Nie próżnuj jednak gdy ona pielęgnuje Twoją cerę – wykonajcie kompleksową pielęgnację ciała sięgając najpierw po peeling (możecie wykonać go samodzielnie mieszając ulubiony olej z dodatkiem kawy, cukru lub soli) a następnie olejek do masażu!

W tym celu możecie wykorzystać również oliwkę lub ulubiony olej roślinny – zaaplikujcie najpierw na stopy i łydki a następnie rozmasowując produkt przechodźcie do wyżej położonych części ciała.

Masaż możecie wykonać przy pomocy dłoni ale warto go zintensyfikować stosując do tego celu masażer, roller lub… bańki chińskie! Te ostatnie w szczególności polecamy osobom dotkniętym problemem cellulitu jednak przypominamy o zachowaniu ostrożności, jeśli jednocześnie posiadacie kruche naczynka.

Nie zapominajcie o pielęgnacji włosów – warto, by zabieg olejowania pozostał na dłużej w Waszych rutynach pielęgnacyjnych, dlatego podpowiadamy jak go wykonać:

  1. Olej można aplikować na suche lub mokre włosy, w zależności od ich preferencji (osobom  początkującym polecamy metodę “na sucho”).
  2. Rozdzielcie włosy na 2 równe pasma po obu bokach głowy.
  3. Jeśli zamierzacie wykonać olejowanie na humektantowy podkład nawilżający*, rozetrzyjcie go w dłoniach i nanieście na włosy (od poziomu ucha do końcówek).
  4. Następnie zaaplikujcie w ten sam sposób olej.
  5. Pozostawcie mieszankę na włosach na min. 30 minut.

    Przyznajcie, czy długo zajmuje Wam tak bogata rutyna pielęgnacyjna? Czy macie już swój egzemplarz Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?
    _____

* Humektantowy podkład nawilżający – np. gliceryna, kwas hialuronowy, żel aloesowy, żel z siemienia lnianego, woda z cukrem.

Scroll to Top