📦 Dostawa już od 8,99zł

BLACKWEEK | Darmowa dostawa od 45zł

Akcja pielęgnacyjna – dzień 14 – niedziela

I jesteśmy równo w połowie naszego Wyzwania Pielęgnacyjnego! Przyznajcie szczerze – czy jest ono dla Was trudne? Czy niektóre schematy pielęgnacji zaczęły Wam już wchodzić w nawyk?

Ponieważ wczoraj wykonywaliście masaż ciała, dziś zadbajcie o masaż twarzy! W końcu to jedna z najstarszych form działania przeciwstarzeniowego oraz ujędrniającego skórę. Masaż należy wykonać na dokładnie oczyszczonej i stonizowanej cerze, wykorzystując oliwkę, olejek do masażu, ulubiony olej lub olejowe serum w celu poprawy poślizgu:

  1. Rozpocznijcie masaż od głaskania skóry – przeciągajcie dłonie od brody i żuchwy, aż po skronie i czoło. Masaż okolic oczu rozpocznijcie ponad brwią, przeciągając dłonie od wewnętrznej nasady brwi, aż do jej zakończenia. Następnie płynnie poprowadźcie dłonie po okolicy pod okiem w kierunku kącika oczu.
  2. Następnie przejdźcie do rozcierania skóry: ten ruch pobudzi ją do regeneracji. Wykonujcie okrężne ruchy palcami, przeciągając dłonie od dołu twarzy, ku górze. Opracujcie także okolice oczu wg w/w schematu.
  3. Następnym krokiem jest oklepywanie, które silnie stymuluje skórę do odnowy – w tym celu oklepujcie opuszkami palców twarz wg w/w schematów.
  4. Na zakończenie ponownie wykonajcie etap głaskania, by wyciszyć skórę.

Po zakończonym masażu możecie odcisnąć nadmiar oleju w jednorazową chusteczkę, zemulgować go przy pomocy kremu lub oczyścić skórę i zaaplikować ulubiony krem!

Zadbajcie również o pielęgnację włosów i w tym celu sięgnijcie po maskę – w zależności od Waszych preferencji możecie użyć ją po umyciu głowy zamiast odżywki lub też przed myciem. By poprawić jej właściwości wygładzające możesz dodać do niej ulubionego oleju, żelu z siemienia, aloesowego lub gliceryny.

Wisienką na torcie w dzisiejszej pielęgnacji będzie nawilżanie ciała przy pomocy mleczka, balsamu, masła lub oleju– chyba największy problem sprawia właśnie systematyczne sięganie po kosmetyk nawilżający! Dlatego nie zapominajcie o tej prostej a jak efektowej czynności, by skóra pozostała gładka i miękka przez długi czas! Nim się obejrzycie nadejdzie wiosna!

Gotowi na drugą połowę Wyzwania Pielęgnacyjnego? Czy macie już swój egzemplarz plakatu Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

Scroll to Top