📦 Dostawa już od 8,99zł

BLACKWEEK | Darmowa dostawa od 45zł

Proteiny, emolienty czy humektanty – czego brakuje w pielęgnacji Twoich włosów

Pielęgnacja włosów

Nasze włosy codziennie są poddawane różnym czynnikom, które mogą osłabić ich kondycję i pozbawić naturalnego blasku. Właściwa pielęgnacja jest kluczowa, aby zapewnić naszym włosom zdrowy wygląd i utrzymać je w dobrej kondycji. Czasami jednak produkty, których używamy na co dzień okazują się niewystarczające i potrzebujemy dodatkowego wsparcia w postaci protein, emolientów lub humektantów. Tylko jak właściwie rozpoznać, czego brakuje naszym włosom?

Równowaga PEH – co właściwie oznacza

Jeśli interesujesz się pielęgnacją włosów, pewnie spotkałaś się już z określeniem “równowaga PEH”. Co właściwie oznacza to określenie? Równowaga PEH to zrównoważone dostarczanie włosom określonych substancji – protein, emolientów i humektantów. Najważniejsze w równowadze PEH jest zachowanie balansu pomiędzy tymi składnikami. Często, przez niedobór któregoś z tych składników, kondycja naszych włosów ulega zmianie. Jak rozpoznać, którego z nich potrzebują nasze włosy?

Proteiny

Proteiny to niezbędne składniki, które pomagają wzmocnić strukturę włosów. Nasze włosy składają się w dużej mierze z keratyny, która jest białkiem. Codzienne czynniki, takie jak suszenie suszarką, prostowanie czy farbowanie, mogą prowadzić do uszkodzenia tej struktury. Dodanie protein do swojej rutyny pielęgnacyjnej może pomóc w odbudowie i wzmocnieniu włosów, nadając im elastyczność i zapobiegając łamliwości. Jeśli Twoim włosom brakuje blasku, są matowe i oklapnięte – prawdopodobnie brakuje im protein. VIANEK Intensywnie wzmacniająca maska do włosów zawiera proteiny pszenicy i owsa, które wzmocnią osłabione, łamiące się włosy.

Emolienty

Emolienty to substancje, które tworzą wokół włosa ochoronną powłokę, zapobiegającą utracie wody. Zabezpieczają także przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy suche powietrze, które mogą prowadzić do utraty wilgoci z wewnętrznej struktury włosów. Emolienty, takie jak oleje roślinne czy masło shea, oprócz ochrony zapewniają włosom miękkość i blask. Jak rozpoznać, że włosom brakuje emolientów? Jeśli Twoje włosy są suche, lekkie, szorstkie i napuszone, mogą potrzebować wsparcia emolientów. Znajdziesz je np. w Odżywczym olejeku do włosów VIANEK lub wzmacniającym serum do włosów VIANEK.

Humektanty

Humektanty to substancje, które przyciągają wilgoć z otoczenia i wiążą ją wewnątrz włosów. Dzięki nim włosy pozostają długotrwale nawilżone. Humektanty, takie jak gliceryna czy kwas hialuronowy, są szczególnie korzystne dla osób o suchych i łamliwych włosach. Dodanie ich do swojej rutyny pielęgnacyjnej może przynieść ulgę i przywrócić włosom zdrowy wygląd. Humektanty znajdziesz np. w Nawilżającej odżywce do włosów VIANEK.

Pamiętaj, że każde włosy są inne i mają różne potrzeby, dlatego warto eksperymentować z różnymi składnikami i produktami, aby znaleźć te, które najlepiej działają na Twoje włosy. Może okazać się, że Twoje włosy potrzebują zarówno protein, emolientów, jak i humektantów, aby zachować równowagę i zdrowy wygląd. Pamiętaj, że regularna i odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa dla utrzymania zdrowych włosów.

Scroll to Top