Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Pielęgnacja dłoni

Zaczerwienione, spierzchnięte, ale przede wszystkim przesuszone dłonie, pojawiają się często z nadejściem chłodu i zimy. Skóra dłoni charakteryzuje się delikatnością, ponieważ jest cienka oraz uboga w gruczoły łojowe. Ma tendencję do wysuszania, jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowana i nawadniana.
Skóra dłoni, podobnie jak twarzy, jest najbardziej narażona na czynniki atmosferyczne. Bardzo wrażliwa na zmiany temperatury, co szczególnie zimą może skutkować szorstkimi i popękanymi dłońmi. Nie zapominaj, że odwodniona skóra starzeje się wcześniej, a dłonie ujawniają również wiek twojej twarzy. Zadbaj więc o naturalną pielęgnację tej zimy!

Jak powinna wyglądać idealna pielęgnacja, aby ochronić i cieszyć się świetną kondycją dłoni?

Skóra dłoni nie może utrzymać optymalnego poziomu nawodnienia, ponieważ przechodzi wiele codziennych ataków: nawyku częstego mycia rąk wodą zawierającą dużo kamienia, detergentów lub produktów gospodarstwa domowego. Zimą zjawisko to jest uwydatniane przez nagłe zmiany temperatury oraz suchy i wilgotny klimat.
Pierwszą rzeczą do zrobienia jest ochrona rąk przed codziennymi czynnikami, które osłabiają, odwadniają i powodują ich wysuszenie. Uzasadnione jest mycie rąk, aby zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie i grypa, ale z pewnymi środkami ostrożności można uniknąć negatywnych efektów tej czynności.
Użyj naturalnego, delikatnego mydła, które nie podrażni skóry. Nie powinno zawierać SLS-ów, czyli substancji pianotwórczych mogących podrażniać skórę, parabenów, silikonów, tłuszczów zwierzęcych.
Opłucz dłonie letnią wodą, nie więcej niż to konieczne. Pamiętaj, aby odpowiednio ostrożnie i dokładnie wysuszyć skórę również między palcami, ponieważ pozostająca na niej wilgoć odparowuje, powodując przesuszenia.
Podczas używania produktów gospodarstwa domowego noś lateksowe rękawice. Wybierz naturalne produkty, takie jak np. ocet do czyszczenia domu.
Koniecznym jest zastosowanie kremu po każdym myciu rąk. Proces ten jest niezwykle ważny dla utrzymania integralności hydrolipidowego filmu i wspomagania jego naturalnej funkcji.
Aplikując krem, należy ostrożnie masować dłońmi, aby głęboko wnikał i jednocześnie pobudzał krążenie. Do pielęgnacji rąk trzeba regularnie stosować produkty nawilżające, odżywcze i ochronne wykonane z naturalnych substancji takich jak ekstrakty ziołowe, oleje, masła, mocznik czy też gliceryna.


Dodatkowo świetną czynnością wspomagającą jest gimnastyka dłoni: naciśnij lewą dłoń prawym kciukiem, rozpoczynając wykonywać okręgi małymi obrotami (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Pojedź po każdym palcu palcem wskazującym i kciukiem. Zakończ masaż, pocierając energicznie ręce, aż poczujesz ciepło.
Zimą zawsze noś ciepłe rękawiczki, aby ochronić dłonie przed bezpośrednimi atakami zimna i koniecznie unikaj odmrożenia.

Czy to wystarczy, aby cieszyć się pięknymi dłońmi? Możesz zrobić dla nich dużo więcej!

Skóra dłoni, tak jak i skóra całego ciała, wymaga oczyszczania z martwego naskórka.
Zrób peeling złuszczający 1-2 razy w tygodniu, masując ręce, aby poprawić krążenie krwi, wyeliminować bakterie i toksyny. Wcieraj przez kilka minut w dłonie, potem umyj je ciepłą wodą i osusz ręcznikiem.

Kompletną kurację dłoni zapewni regenerująca maska do dłoni. Mocne, skoncentrowane działanie ukierunkowane na intensywną pielęgnację wymagającej skóry dłoni. Nakładając produkt warto zrobić delikatny masaż, po czym włożyć bawełniane rękawiczki. Minimalny czas kuracji to 30 minut, ale najlepszy efekt uzyskamy kładąc się spać i wkładając dłonie pod kołderkę:)
Maska zastosowana po wcześniejszym użyciu peelingu najskuteczniej odżywi, nawilży i wygładzi skórę.

Dbanie o dłonie jest niezmiernie ważne, aby zawsze wyglądać schludnie i porządnie. Niewątpliwie są one niezrównanym narzędziem z punktu widzenia komunikacji. Aby je chronić i zachować piękne, możesz polegać na naturze! Posiadanie zdrowych i nawilżonych rąk oznacza poświęcanie każdego dnia trochę czasu na ich nawodnienie i zmiękczenie, eliminując drobne niedoskonałości. Dbanie o dłonie oznacza przestrzeganie zaleceń dotyczących odpowiedniej pielęgnacji, ale również dobrego odżywiania.
Pamiętajcie: krem do rąk warto mieć zawsze przy sobie 🙂