Akcja pielęgnacyjna – tydzień 1 – poniedziałek

Bardzo miło nam poinformować, że od dziś rozpoczynamy Akcję Pielęgnacyjną!

Zadaniem na dzień dzisiejszy będzie wykonanie kąpieli stóp – jest to nie tylko zabieg pielęgnacyjny, ale również relaksacyjny – stopy to jedne z najbardziej czułych części ciała dlatego efekt rozluźnienia przyjemnie rozprowadza się po całym ciele. By umilić kąpiel stóp można zdecydować się na dodanie do niej nie tylko składników pielęgnujących ale również olejków eterycznych, które dodatkowo wspomogą relaksację i umilą zabieg aromatem:

– Do miski nalej ciepłą wodę i dodaj niewielką ilość kosmetyku myjącego.
– Do kąpieli możesz dodać ulubiony olejek do ciała, olej lub masło roślinne. Podobnie możesz dodać żel z siemienia lnianego, aloesu, glicerynę oraz kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.
– Potrzymaj stopy w kąpieli ok. 20 minut.

(Podpowiemy, że mogą być pomocne składniki dostępne w każdej kuchni jak oliwa, olej słonecznikowy, żel z siemienia lnianego czy miód. Warto również przygotować ulubiony olejek eteryczny!)

Ponieważ na dzisiaj zaplanowałyśmy również złuszczanie i nawilżanie ciała, kolejno wykonaj te zabiegi a na sam koniec postaw na intensywną pielęgnację stóp!

Jak wykonać te zabiegi? Podpowiadamy!

Peeling i nawilżanie ciała:
– Może być wykonany przy pomocy gotowego kosmetyku lub specjalnej szczotki do ciała – jeśli wybierzecie szczotkę, zastosujcie ją przed kąpielą.
– Możecie wykonać peeling samodzielnie dodając mieloną kawę, cukier lub sól do żelu myjącego (dla zachowania gładkości skóry) lub ulubionego oleju (dla dogłębnego nawilżenia).
– Po wykonaniu peelingu oraz osuszeniu ciała sięgnijcie po ulubiony kosmetyk nawilżający – mleczko, balsam, masło lub olejek.

Jak wykonać zabieg intensywnej pielęgnacji stóp?
– Nałóż grubą warstwą krem, olej lub masło roślinne.
– Załóż skarpetki.
– Po upływie ok. 20 minut ściągnij skarpetki i wklep pozostałość produktu w skórę.

Jesteśmy bardzo ciekawi, która z Was wykonała dzisiejsze zadanie i jakie efekty uzyskaliście? Podzielcie się opinią poniżej!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top