Akcja pielęgnacyjna – dzień 2 – wtorek

Dziś drugi dzień Wyzwania Naturalnej Pielęgnacji, w którym będziemy Wam przypominać, jakie kolejne etapy pielęgnacji wprowadzać do swojej rutyny, by cieszyć się zdrową i piękną skórą!

Zacznijmy od pielęgnacji twarzy – dzisiejszego dnia uzupełnimy ją o stosowanie serum!

Szczególnie polecamy serum w formie oleju, ponieważ z jego pomocą możecie wykonać masaż twarzy! To jedna z najstarszych form działania przeciwstarzeniowego oraz ujędrniającego skórę. Masaż należy wykonać na dokładnie oczyszczonej i stonizowanej cerze:

  • Rozpocznij masaż od głaskania skóry – przeciągaj dłonie od brody i żuchwy, aż po skronie i czoło. Masaż okolic oczu rozpocznij ponad brwią, przeciągając dłonie od wewnętrznej nasady brwi, aż do jej zakończenia. Następnie płynnie poprowadź dłonie po okolicy pod okiem w kierunku kącika oczu.
  • Następnie przejdź do rozcierania skóry: ten ruch pobudzi ją do regeneracji. Wykonuj okrężne ruchy palcami, przeciągając dłonie od dołu twarzy, ku dołowi. Opracuj także okolice oczu wg w/w schematu.
  • Następnym krokiem jest oklepywanie, które silnie stymuluje skórę do odnowy – w tym celu oklepuj opuszkami palców twarz wg w/w schematów.
  • Na zakończenie ponownie wykonaj etap głaskania, by wyciszyć skórę.

Po zakończonym masażu możesz jedynie odcisnąć nadmiar serum w jednorazową chusteczkę, zemulgować go przy pomocy kremu lub też oczyścić skórę i zaaplikować ulubiony krem!

Jeśli nie czujecie się na siłach by wykonać masaż manualnie, możecie sięgnąć po roller! Warto przechowywać go w lodówce, by chłodna głowica dodatkowo poprawiła krążenie krwi w skórze i minimalizowała obrzęki.

Przejdźmy do pielęgnacji ciała:

Chociaż w drogeriach półki uginają się od preparatów do nawilżania ciała – mleczekbalsamów, maseł i olejków – to jest to grupa kosmetyków, po którą sięga się najrzadziej. A systematyczna aplikacja kosmetyków nawilżających i wykonanie na nich krótkiego masażu wpływa silnie ujędrniająco oraz dotleniająco na komórki! Liczymy na Was – razem z nami stawcie czoła wyzwaniu i wprowadzicie systematyczność do pielęgnacji swojego ciała! Jesteśmy pewni, że skóra się odwdzięczy!

Zostały jeszcze dłonie, dzisiaj pielęgnacja paznokci. Wetrzyjcie w nie oraz okalające je skórki grubą warstwę kremu, oleju lub masła roślinnego – w tym celu staną się nie tylko bardziej nabłyszczone, ale również twardsze i odporne na urazy! Systematyczne nawilżanie skórek wokół paznokci zapobiegnie ich odstawaniu oraz szorstkości. A jeśli jest już za późno i suche skórki się pojawiły? Nie odgryzaj ani nie odrywaj ich, ale wytnij starannie przy pomocy cążek kosmetycznych.

Nie zapomnijcie podzielić się efektami w komentarzach! Jesteśmy bardzo ciekawi, czy pamiętaliście o wykonaniu powyższych zaleceń!

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *