Akcja pielęgnacyjna – dzień 3 – środa

W naszym Kalendarzu Naturalnej Pielęgnacji nie pomijamy pielęgnacji skóry głowy i włosów! Dlatego dziś polecamy sięgnąć po wcierkę do włosów! W przypadku pielęgnacji włosów – podobnie jak i twarzy – równie istotne jest dostarczanie zróżnicowanych substancji aktywnych, by włosy zachowały gładkość i były lśniące, ale jednocześnie nie wyglądały na tłuste lub posklejane. Istotne jest nie tylko ich oczyszczanie, ale także nawilżanie i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

Podstawą pielęgnacji włosów jest mycie, stosowanie odżywki, wcierki oraz serum zabezpieczającego końcówki. Dziś przede wszystkim przypominamy o zastosowaniu wcierki! Poza gotowym produktem możecie wetrzeć w skórę głowy ulubiony olej (szczególnie polecamy z czarnuszki, ponieważ pobudza wzrost włosów!), ziołowy napar (np. rozmarynowy, pokrzywowy lub z kozieradki) lub żel aloesowy / z siemienia lnianego.

Wczoraj przypominaliśmy jak istotna jest systematyczna pielęgnacji ciała – ale czy pomyśleliście kiedyś, że można samodzielnie wykonać masaż ciała? W tym celu wykorzystajcie oliwkę lub olejek – zaaplikujcie najpierw na stopy i łydki a następnie rozmasowując produkt przechodźcie do wyżej położonych części ciała.

Masaż możecie wykonać przy pomocy dłoni ale warto go zintensyfikować stosując do tego celu masażer, roller lub… bańki chińskie! Te ostatnie w szczególności polecamy osobom dotkniętym problemem cellulitu jednak przypominamy o zachowaniu ostrożności, jeśli jednocześnie posiadacie kruche naczynka.

Oczywiście również i dziś nie mogło braknąć miejsca na pielęgnację dłoni, ponieważ mają mniejszą ilość gruczołów łojowych co przekłada się na zwiększoną suchość naskórka. Na intensywną pielęgnacji dłoni warto znaleźć czas w tygodniowej rutynie pielęgnacyjnej!

Jak wykonać zabieg?

  • Po umyciu i osuszeniu dłoni zaaplikuj na nie humektant (np. żel aloesowy, kwas hialuronowy, miód lub żel z siemienia lnianego).
  • Następnie nałóż grubą warstwą krem, olej lub masło roślinne.
  • Załóż rękawiczki.
  • Po upływie ok. 20 minut ściągnij rękawiczki i wklep pozostałość produktu w skórę.

Pochwalcie się w komentarzach, kto dziś wykonał powyższe zalecenia? Jak prezentuje się efekt na skórze?

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *