Akcja pielęgnacyjna – dzień 4 – czwartek

Pierwszym Wyzwaniem Pielęgnacyjnym na dziś jest zastosowanie serum oraz peelingu – ale czy wiecie, gdzie umiejscowić je w rutynie pielęgnacyjnej? Podpowie Wam poniższy schemat wieczornej pielęgnacji:

Naskórek jest strukturą składającą się aż z 5 warstw komórek zróżnicowanych pod względem budowy – komórki młode, należące do głębokich warstw naskórka mają kształt sześcianu z centralnie położonym jądrem komórkowym. Im są starsze i im bliżej ich złuszczenia – tym ich kształt jest bardziej spłaszczony a one utracają funkcje życiowe przechodząc w martwą strukturę komórek warstwy rogowej.

Pełny cykl życia komórki naskórka (od jej wytworzenia aż do złuszczenia) wynosi ok. 28 dni i jest określany mianem “TOT” (ang. Turn Over Time), dlatego rekomendujemy stosować peeling 1x w tygodniu, by nie dopuścić do podrażnienia skóry pod wpływem zbyt częstego złuszczania:

  • Jeśli czujesz, że Twoja skóra wymaga dogłębnego złuszczania – wybierz peeling ziarnisty.
  • Jeśli Twoja cera wymaga delikatnej pielęgnacji – wybierz peeling enzymatyczny.

Systematyczne wykonywanie peelingu usprawnia wnikanie substancji aktywnych wgłąb skóry a tym samym sprawia, że stosowanie serum i pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych da jeszcze lepsze efekty! Serum szczególnie polecamy stosować na noc, ponieważ to wtedy skóra się regeneruje a tym samym lepiej oddziałuje na dostarczane jej substancje czynne.

Poza pielęgnacją twarzy dziś polecamy zadbać o włosy! W tym celu wykonajcie najskuteczniejszy zabieg polegający na aplikacji oleju na włosy przed ich myciem w celu ich odżywienia i nabłyszczenia. Systematyczne stosowanie olejów na włosy zmniejsza ich elektryzowanie, ułatwia rozczesywanie a także sprawia, że stają się bardziej odporne na urazy. Metoda olejowania wywodzi się z Indii – lśniące włosy Hindusek to nie tylko kwestia genów!

Jak wykonać zabieg olejowania?

  • Olej można aplikować na suche lub mokre włosy, w zależności od ich preferencji (osobom  początkującym polecamy metodę “na sucho”).
  • Rozdziel włosy na 2 równe pasma po obu bokach głowy.
  • Jeśli zamierzasz wykonać olejowanie na humektantowy podkład nawilżający*, rozetrzyj go w dłoniach i nanieś na włosy (od poziomu ucha do końcówek).
  • Następnie zaaplikuj w ten sam sposób olej.
  • Pozostaw mieszankę na włosach na min. 30 minut.

Pochwalcie się efektami dzisiejszej pielęgnacji!

_____
* Humektantowy podkład nawilżający – np. gliceryna, kwas hialuronowy, żel aloesowy, żel z siemienia lnianego, woda z cukrem

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *