Akcja pielęgnacyjna – dzień 6 – sobota

Witamy weekendowo! W sobotę łatwiej jest znaleźć czas dla siebie dlatego dziś polecamy zadbać kompleksowo o pielęgnację całego ciała!

Zacznijmy od pielęgnacji cery – sobota to idealny czas na maseczkę! Gdzie umiejscowić ją w rutynie pielęgnacyjnej? Oczyśćcie i stonizujcie skórę a następnie zaaplikujcie maseczkę – może skusicie się na maseczkę DIY? To naprawdę nic trudnego – jedną z najprostszych maseczek rozświetlających i nawilżających jest zmieszanie jogurtu naturalnego i kurkumy! Jeśli dodasz do mieszanki szczyptę cynamonu, zadziała oczyszczająco na pory!

Co jeszcze może się przydać?
– Oleje (np. rzepakowy, słonecznikowy czy oliwa)
– Owoce i warzywa
– Siemię lniane
– Zioła
– Herbata
– Mleko
– Miód
– Jogurt
– Drożdże

Przygotujcie także: chusteczkę nawilżaną dla dzieci lub do demakijażu albo mąkę.

Sposób na maseczkę DIY nr 1: Wypłuczcie nawilżaną chusteczkę bawełnianą (dla dzieci lub do demakijażu), a następnie wytnijcie w niej otwory na oczy, nos i usta. Wybrane półprodukty zmieszajcie ze sobą (jeśli chcecie użyć zioła lub siemię – pamiętajcie o ich zaparzeniu, a jeśli owoce i warzywa – zetrzyjcie na tarce i odciśnij sok) i następnie nasączcie nimi chusteczkę.

Sposób na maseczkę DIY nr 2: Przygotujcie mąkę – z jej pomocą zagęścicie półprodukty do konsystencji maski, dzięki czemu nie będą spływać z twarzy. W tej wersji również pamiętajcie o wcześniejszym zaparzeniu ziół i opcjonalnie siemienia, jednak owoce i warzywa nie muszą mieć odciśniętego soku – mogą trafić do maseczki w formie jedynie startej.

Każdą z powyższych maseczek pozostawcie na twarzy ok. 15 minut, a następnie spłuczcie obficie bieżącą wodą.

Przejdźmy do pielęgnacji ciała – proponujemy wykonać peeling, który pobudzi procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Skóra na ciele jest bardziej odporna niż ta na twarzy – wynika to z jej grubości a także faktu, że jest chroniona warstwą ubrań przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego peeling ciała może być wykonywany częściej niż 1x w tygodniu – w razie pilnej potrzeby dopuszczalne jest nawet codzienne wykonywanie peelingu jako kuracji uderzeniowej np. dla osób dotkniętych rogowaceniem okołomieszkowym.

I.  Może być wykonany przy pomocy gotowego kosmetyku lub specjalnej szczotki do ciała.
II. Możesz wykonać peeling samodzielnie dodając mieloną kawę, cukier lub sól do żelu myjącego (dla zachowania gładkości skóry) lub ulubionego oleju (dla dogłębnego nawilżenia).

Czy pomyśleliście kiedyś, że można samodzielnie wykonać masaż ciała? W tym celu wykorzystajcie oliwkę lub olejek – zaaplikujcie najpierw na stopy i łydki a następnie rozmasowując produkt przechodźcie do wyżej położonych części ciała.

Masaż możecie wykonać przy pomocy dłoni ale warto go zintensyfikować stosując do tego celu masażer, roller lub… bańki chińskie! Te ostatnie w szczególności polecamy osobom dotkniętym problemem cellulitu jednak przypominamy o zachowaniu ostrożności, jeśli jednocześnie posiadacie kruche naczynka.

Ostatnim etapem dzisiejszej rutyny pielęgnacyjnej jest zastosowanie wcierki do włosów – w zależności od Waszych preferencji możecie ją zastosować przed myciem włosów (minimum 30 minut) lub po.

Podzielcie się z nami wrażeniami! Czy macie już swoje egzemplarze plakatu Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *