Akcja pielęgnacyjna – dzień 16 – wtorek

Gotowe na kolejny dzień Wyzwania Pielęgnacyjnego? Ponieważ wczorajszy dzień był bardziej angażujący pod względem pielęgnacyjnym niż zazwyczaj, dziś troszkę zwolnimy tempa – znajdźcie czas na chwilę błogiego relaksu i…

… najpierw wykonajcie zabieg olejowania włosów: nie jest to ani trudny ani czasochłonny zabieg chociaż dla osób początkujących może się takim wydawać. Przekonajcie się sami!

1. Olej można aplikować na suche lub mokre włosy, w zależności od ich preferencji (osobom  początkującym polecamy metodę “na sucho”).
2. Rozdzielcie włosy na 2 równe pasma po obu bokach głowy.
3. Jeśli zamierzacie wykonać olejowanie na humektantowy podkład nawilżający*, rozetrzyjcie go w dłoniach i nanieście na włosy (od poziomu ucha do końcówek).
4. Następnie zaaplikujcie w ten sam sposób olej.
5. Pozostawcie mieszankę na włosach na min. 30 minut.

Podczas gdy włosy chłoną substancje aktywne z oleju, zadbajcie o stopy i wykonajcie relaksującą kąpiel! Nic nic trudnego – wystarczy, że w naczyniu przygotujecie ciepłą wodę i dodacie do niej swoje ulubione dodatki – aromatyczne zioła, oleje, napary. Oczywiście można pokusić się o dodanie ulubionej soli do kąpieli lub suszonych ziół. Pozostawcie stopy w kąpieli min. 30 minut.

Na sam koniec wetrzyjcie w paznokcie oraz skórki wokół nich warstwę kremu, oleju lub masła roślinnego – w tym celu staną się nie tylko bardziej nabłyszczone ale również twardsze i odporne na urazy! Systematyczne nawilżanie skórek wokół paznokci zapobiegnie ich odstawaniu oraz szorstkości. A jeśli jest już za późno i suche skórki się pojawiły? Nie obgryzajcie ani nie odrywajcie ich, ale wytnijcie starannie przy pomocy cążek kosmetycznych.

Zarówno intensywna pielęgnacja dłoni, stóp jak i paznokci powinna wejść w nawyk każdemu!

Jesteśmy ciekawi, jak Wasze odczucia po dzisiejszym dniu Wyzwania? Czy macie już swój egzemplarz Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

_____
* Humektantowy podkład nawilżający – np. gliceryna, kwas hialuronowy, żel aloesowy, żel z siemienia lnianego, woda z cukrem.

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.