Akcja pielęgnacyjna – dzień 18 – czwartek

W dzisiejszym dniu Wyzwania Pielęgnacyjnego zadbamy o twarz oraz włosy! W tym celu polecamy wykonać dogłębny peeling twarzy, by usprawnić wnikanie substancji aktywnych wgłąb skóry. Peeling należy wykonać po dokładnym demakijażu i oczyszczeniu cery a po jego zakończeniu stonizować skórę. Tak przygotowana cera jest gotowa na przyjęcie wysokiej dawki substancji czynnych!

Do wykonania peelingu możecie zastosować gotowe kosmetyki lub też wykonać peeling samodzielnie dodając do ulubionego żelu, kremu lub olejku korund, sól lub cukier.

Po wykonaniu peelingu warto sięgnąć po serum – dzięki usunięciu martwych mas komórek naskórka substancje aktywne z serum mogą dać jeszcze bardziej spektakularny efekt! Dobierz konsystencję serum do preferencji swojej skóry – żelowe lub olejowe!

Na sam koniec wetrzyjcie w skórę głowy wcierkę w celu wzmocnienia cebulek włosów, pobudzenia ich wzrostu oraz zahamowania wypadania. Wcierka nie tylko dba o cebulki włosa ale również może regulować pracę gruczołów łojowych skóry głowy lub poprawiać jej nawilżenie!

Oprócz gotowej wcierki możecie wykorzystać półprodukty – żel aloesowy, hydrolat rozmarynowy, napar z kozieradki czy olej z czarnuszki.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie kosmetyki i produkty wykorzystaliście w dzisiejszej rutynie pielęgnacyjnej? I czy macie już swój egzemplarz Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.