📦 Dostawa już od 8,99zł

BLACKWEEK | Darmowa dostawa od 45zł

Akcja pielęgnacyjna – dzień 20 – sobota

Witamy w weekend! W sobotę mamy więcej czasu dla siebie dlatego w ferworze codziennych obowiązków zachęcamy do chwili relaksu!

Dziś przygotowaliśmy dla Was prawdziwego giganta pielęgnacyjnego – bodywrapping!

Co to takiego?

Jest to zabieg umożliwiający uzyskanie najlepszych efektów pielęgnacji – polega na owinięciu folią ciała nawilżonego mleczkiem, balsamem, masłem lub olejem w celu podniesienia temperatury ciała. Rozgrzanie skóry ułatwia penetrację substancji czynnych w głąb niej co skutkuje poprawą osiągniętych efektów pielęgnacyjnych!

Jak wykonać zabieg bodywrappingu?
1.
Po umyciu i osuszeniu skóry zaaplikujcie na ciało odpowiedni preparat (np. jeśli chcecie zadziałać wysmuklająco, wybierz ujędrniający balsam lub olejek) – możecie pod niego nałożyć humektantowy podkład nawilżający, by zwiększyć efekt nawilżenia skóry.
2. Owińcie ciało szczelnie folią spożywczą, a następnie nakryjcie kocem.
3. Po 20 – 30 minutach ściągnijcie folię, a resztki produktów wklepcie w skórę lub spłukajcie.

Wykorzystajcie te pół godzinki gdy jesteście owinięte folią i zaaplikujcie na twarz maseczkę – w ten sposób zadbacie kompleksowo o skórę! Może nawet skusicie się na maseczkę DIY? Nic prostszego! Wystarczy, że zmieszacie jogurt naturalny z kurkumą lub cynamonem – to fantastyczna maseczka rozświetlająca i oczyszczająca!

Jak już dbamy kompleksowo o pielęgnację to nie zapominajmy o pielęgnacji włosów! W tym celu wykonajcie – doskonale Wam już znane – olejowanie!

1. Olej można aplikować na suche lub mokre włosy, w zależności od ich preferencji (osobom  początkującym polecamy metodę “na sucho”).
2. Rozdzielcie włosy na 2 równe pasma po obu bokach głowy.
3. Jeśli zamierzacie wykonać olejowanie na humektantowy podkład nawilżający, rozetrzyjcie go w dłoniach i nanieście na włosy (od poziomu ucha do końcówek).
4. Następnie zaaplikujcie w ten sam sposób olej.
5. Pozostawcie mieszankę na włosach na min. 30 minut.

Tak wiele czynności pielęgnacyjnych można wykonać w ciągu 30 minut! Pielęgnacja wcale nie musi być żmudna i monotonna – nawet zabiegane osoby mogą znaleźć na nią czas! Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o dzisiejszym Wyzwaniu?

Czy macie już swój egzemplarz Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

Scroll to Top