Akcja pielęgnacyjna – dzień 21 – niedziela

Przygotujmy się wspólnie na nadchodzący tydzień i zadbajmy kompleksowo o ciało oraz włosy!

Tym razem w podstawowej włosowej rutynie pielęgnacyjnej znajdźcie miejsce na maskę do włosów – możecie zastosować ją przed myciem głowy lub w zamian za odżywkę po umyciu. By wzmocnić jej działanie nawilżające dodaj do porcji maski żel aloesowy, hialuronowy lub z siemienia lnianego a jeśli chcesz, by mocniej wygładzała włosy – dodaj ulubiony olej!

Po umyciu włosów oraz zastosowaniu odżywki/maski, przepłukajcie włosy płukanką z octu jabłkowego, by dodatkowo je nabłyszczyć i wzmocnić:
1. Do 1,5 – 2 L wody dodajcie ok. 4 – 5 łyżek octu jabłkowego.
2. Po umyciu włosów i spłukaniu odżywki, wypłukajcie je jeszcze raz, ale tym razem przygotowaną mieszanką z octu jabłkowego.
3. Na koniec nie spłukujcie już włosów wodą!

Na sam koniec wykonajcie dokładny peeling całego ciała! Skóra na ciele jest bardziej odporna niż ta na twarzy – wynika to z jej grubości a także faktu, że jest chroniona warstwą ubrań przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego peeling ciała może być wykonywany częściej niż 1x w tygodniu – w razie pilnej potrzeby dopuszczalne jest nawet codzienne wykonywanie peelingu jako kuracji uderzeniowej np. dla osób dotkniętych rogowaceniem okołomieszkowym.
1. Może być wykonany przy pomocy gotowego kosmetyku lub specjalnej szczotki do ciała.
2. Można wykonać peeling samodzielnie dodając mieloną kawę, cukier lub sól do żelu myjącego (dla zachowania gładkości skóry) lub ulubionego oleju (dla dogłębnego nawilżenia).

Jesteśmy ciekawi Waszych efektów! Koniecznie podzielcie się opinią poniżej! A jeśli potrzebujecie dodatkowej przypominajki o Wyzwaniu Pielęgnacyjnym, to przypominamy o plakacie Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji!

Scroll to Top