📦 DARMOWA DOSTAWA już od 49zł
🎅 -10% z kodem: SWIETA

BLACKWEEK | Darmowa dostawa od 45zł

Akcja pielęgnacyjna – dzień 22 – poniedziałek

Witamy w ostatnim tygodniu Akcji Pielęgnacyjnej! Za nami już 3 tygodnie systematycznej, naturalnej pielęgnacji! Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych wrażeń i mamy nadzieję, że obserwujecie już pierwsze pozytywne efekty!

W tym ostatnim tygodniu wciąż będziemy motywować Was do wspólnego dbania o cerę, skórę i włosy – poniedziałek rozpocznijmy od lekkich i przyjemnych zabiegów – na początek olejowanie włosów!

Jak wykonać zabieg olejowania?

 1. Olej można aplikować na suche lub mokre włosy, w zależności od ich preferencji (osobom  początkującym polecamy metodę “na sucho”).
 2. Rozdzielcie włosy na 2 równe pasma po obu bokach głowy.
 3. Jeśli zamierzacie wykonać olejowanie na humektantowy podkład nawilżający, rozetrzyjcie go w dłoniach i nanieście na włosy (od poziomu ucha do końcówek).
 4. Następnie zaaplikujcie w ten sam sposób olej.
 5. Pozostawcie mieszankę na włosach na min. 30 minut

Podczas, gdy olej pozostaje na włosach i je odżywia, wykonaj kąpiel dłoni! Wprowadzi Was w błogi stan relaksu lub pomoże rozbudzić lepiej niż kawa w zależności od zastosowanych dodatków!

Jak wykonać kąpiel dłoni?

 1. Do miski nalejcie wodę i dodajcie niewielką ilość kosmetyku myjącego.
 2. Do kąpieli możecie dodać ulubiony olej lub masło roślinne. Podobnie możecie dodać żel z siemienia lnianego, aloesu, glicerynę oraz kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.
 3. Potrzymaj dłonie w kąpieli ok. 20 minut.

Jeśli chcecie uzyskać efekt odprężenia, postawcie na ciepłą wodę oraz olejek eteryczny z lawendy. Jeśli orzeźwienia – wybierzcie letnią wodę i olejek miętowy lub werbenowy!

Na sam koniec rutyny pielęgnacyjnej wykonajcie płukankę włosów, którą zastosujecie jako ostatni etap pielęgnacji włosów!

Jak wykonać płukankę?

 1. Do 1,5 – 2 L wody dodajcie ok. 4 – 5 łyżek octu jabłkowego.
 2. Po umyciu włosów i spłukaniu odżywki, wypłukajcie je jeszcze raz, ale tym razem przygotowaną mieszanką z octu jabłkowego.
 3. Na sam koniec nie spłukujcie już włosów wodą!

Dzięki płukance włosy będą gładkie i lśniące – przy długotrwałym stosowaniu staną się również odporne na wpływ czynników zewnętrznych i mniej łamliwe, ponieważ kwaśne pH płukanki domyka łuski włosa.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie spostrzeżenia macie po zakończeniu dzisiejszej rutyny? Jak Wasze nastroje na ostatni tydzień Akcji?

Czy macie już swój egzemplarz plakatu Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

Scroll to Top