Akcja pielęgnacyjna – dzień 25 – piątek

Czwartek jako środek tygodnia jest idealnym dniem na peeling twarzy! Warto pamiętać o systematycznym złuszczaniu, ponieważ to ono wspomaga gojenie się niedoskonałości a także minimalizację widoczności rozszerzonych ujść gruczołów łojowych (tzw. porów). Ponadto systematyczne złuszczanie zapobiega zaleganiu mas rogowych dzięki czemu składniki z później aplikowanych kosmetyków mają szansę lepiej wniknąć i odżywić skórę!

Skoro już mówimy o tym, jak systematyczne złuszczanie przekłada się na lepsze właściwości pielęgnacyjne później aplikowanych kosmetyków, to podpowiemy, żeby po peelingu zastosować serum, które dostarczy skórze dodatkowej porcji substancji aktywnych – oczywiście pomiędzy peelingiem i serum nie zapomnijcie stonizować skóry, ponieważ to niezwykle istotny krok w pielęgnacji!

Na sam koniec polecimy również wykonać olejowanie włosów – wiemy, że to działanie przewija się bardzo często w naszej Akcji, ale zwłaszcza zimą jest bardzo istotne, ponieważ oleje sprawiają, że włosy są bardziej odporne na wpływ czynników zewnętrznych. W dodatku olejowanie ułatwi ich rozczesywanie, nabłyszczy i zapobiegnie ich elektryzowaniu!

Jak wykonać zabieg olejowania?

– Olej można aplikować na suche lub mokre włosy, w zależności od ich preferencji (osobom  początkującym polecamy metodę “na sucho”).
– Rozdzielcie włosy na 2 równe pasma po obu bokach głowy.
– Jeśli zamierzacie wykonać olejowanie na humektantowy podkład nawilżający, rozetrzyjcie go w dłoniach i nanieście na włosy (od poziomu ucha do końcówek).
– Następnie zaaplikujcie w ten sam sposób olej.
– Pozostawcie mieszankę na włosach na min. 30 minut.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jakich kosmetyków Vianek użyliście do dzisiejszej Akcji!

Czy macie już swój egzemplarz plakatu Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *