Akcja pielęgnacyjna – dzień 26 – piątek

Po całym tygodniu należy pozwolić sobie na chwilę wytchnienia i odpoczynku! Dlatego dziś w ramach relaksu polecamy wykonać masaż twarzy! Do tego celu można wykorzystać ulubiony olej, olejek do demakijażu, czy tłusty krem. My jednak najbardziej polecamy olejowe serum, ponieważ zintensyfikuje działanie masażu – rozgrzana skóra jeszcze lepiej będzie oddziaływać na aplikowane na nią związki!

Jak wykonać masaż twarzy?
– Rozpocznijcie od głaskania skóry – przeciągajcie dłonie od brody i żuchwy, aż po skronie oraz czoło. Masaż okolic oczu rozpocznijcie ponad brwią, przeciągając dłonie od wewnętrznej nasady brwi, aż do jej zakończenia. Następnie płynnie poprowadźcie dłonie po okolicy pod okiem w kierunku kącika oczu.
– Następnie przejdźcie do rozcierania skóry: ten ruch pobudzi ją do regeneracji. Wykonujcie okrężne ruchy palcami, przeciągając dłonie od dołu twarzy, ku górze. Opracujcie także okolice oczu wg w/w schematu.
– Następnym krokiem jest oklepywanie, które silnie stymuluje skórę do odnowy – w tym celu oklepujcie opuszkami palców twarz wg w/w schematów.
– Na zakończenie ponownie wykonajcie etap głaskania, by wyciszyć skórę.

Po zakończonym masażu możecie odcisnąć nadmiar oleju w jednorazową chusteczkę, zemulgować go przy pomocy kremu lub oczyścić skórę i zaaplikować ulubiony krem!

Ponieważ masaż twarzy jest dość zajmującym zabiegiem, dwa kolejne działania będą już prostsze – nie chcemy w końcu zabierać Wam cennego czasu w piątkowy wieczór! Pamiętajcie jednak o nawilżeniu całego ciała ulubionym kosmetykiem (np. mleczkiem, balsamem, masłem lub olejkiem) by skóra pozostała gładka i pozbawiona niedoskonałości takich jak suche skórki czy szorstkość. Tuż przed pójściem spać zadbajcie o skórki oraz paznokcie – wetrzyjcie w nie porcję kremu, oleju lub masła roślinnego. Niech zawarte w nich substancje aktywne pielęgnują paznokcie i skórki przez całą noc!

Czy macie już swój egzemplarz plakatu Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *