Akcja pielęgnacyjna – dzień 27 – sobota

To już przedostatni dzień naszej Akcji Pielęgnacyjnej! Dziś przygotowaliśmy dla Was prawdziwego giganta czyli masaż całego ciała! Zanim jednak do niego przystąpimy wykonajcie dokładny demakijaż (płynem micelarnym, olejkiem lub mleczkiem), oczyśćcie dogłębnie cerę (emulsją lub żelem), stonizujcie ją a potem zaaplikujcie maseczkę dopasowaną do potrzeb Waszej skóry.

Podczas gdy maseczka pielęgnuje Waszą skórę, przystąpcie do wykonania peelingu ciała, który złuszczy martwe komórki naskórka a przez to poprawi wchłanialność substancji czynnych dostarczanych skórze wraz z masażem! Przejdźmy więc do “clou” naszej dzisiejszej rutyny pielęgnacyjnej – masażu ciała!

W tym celu wykorzystajcie oliwkę lub olejek – zaaplikujcie najpierw na stopy i łydki a następnie rozmasowując produkt przechodźcie do wyżej położonych części ciała.

Masaż możecie wykonać przy pomocy dłoni ale warto go zintensyfikować stosując do tego celu masażer, roller lub… bańki chińskie! Te ostatnie w szczególności polecamy osobom dotkniętym problemem cellulitu jednak przypominamy o zachowaniu ostrożności, jeśli jednocześnie posiadacie kruche naczynka.

Na sam koniec możecie pozostawić olejek do wchłonięcia, nanieść ulubiony balsam lub masło, które ułatwią wchłanianie tłustego filmu pozostawionego na skórze. Możecie również oczyścić skórę – jednak po kąpieli polecamy, by sięgnąć po kosmetyk nawilżający do ciała! Zwłaszcza zimą nie możemy zapominać o systematycznej pielęgnacji skóry na całym ciele!

Przed nami ostatni dzień Akcji Pielęgnacyjnej – czy jesteście już na nią gotowi? Jak wrażenia po dzisiejszej rutynie pielęgnacyjnej?

Czy macie już swój egzemplarz plakatu Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *