Jak aplikować krem pod oczy?  

Wiesz już, że stosowanie kremu pod oczy to krok, którego nie możesz pominąć w swojej pielęgnacji? Ale czy na pewno w odpowiedni sposób go aplikujesz?  

Poznaj kilka ważnych zasad 

  1. Przede wszystkim zmyj makijaż – niedokładny demakijaż źle wpływa na stan skóry. Do oczyszczania skóry twarzy najlepiej używaj produktu zawierającego fazę olejową. Niedokładny demakijaż osłabi działanie kremu.  
  1. Nakładaj krem czystymi dłońmi. 
  1. Stosuj odpowiednią dawkę kremu – idealna porcja kremu pod oczy to wielkość migdała. Zbyt duża porcja może obciążyć skórę. 
  1. Nie pocieraj, wklepuj – aplikuj punktowo porcję kremu, następnie delikatnie wklep opuszkami palców, aż do całkowitego wchłonięcia 
  1. Aplikuj w odpowiednim kierunku – prawidłowy kierunek to od zewnątrz do wewnątrz  
  1. Pamiętaj o systematyczności – nakładaj krem dwa razy dziennie, a raz w tygodniu aplikuj grubszą warstwę jako maseczkę.

Mamy dla Ciebie jeszcze kilka wskazówek 

  • krem z lodówki szybciej niweluje obrzęk 
  • zamiast jednorazowych płatków pod oczy, skorzystaj z wersji lesswaste i w takim kształcie zaaplikuj krem, jako maseczkę 
  • 2-3 razy w tygodniu poświęć dłuższą chwilę na masaż skóry wokół oczu, możesz do tego wykorzystać specjalny masażer płytkę guasha lub swoje dłonie 🥰 

 

Co jeszcze sprawdza się w pielęgnacji skóry pod oczami? Jeśli masz jakieś sprawdzone metody, podziel się nimi w komentarzu. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top