Nasza skóra jest odbiciem naszego stylu życia. Za jej zły stan odpowiadają nie tylko niesprzyjające warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia powietrza, ale także nieodpowiednia dieta, stres i wiele innych czynników. Jeśli, mimo odpowiednio dobranej pielęgnacji, stan Twojej skóry wciąż nie jest zadowalający, podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, by móc cieszyć się piękną, promienną cerą!
Zadbaj o sen i jego środowisko, by poprawić kondycję skóry
Wiesz już na pewno, że odpowiednia długość snu jest bardzo ważna. Podczas snu regenerują się tkanki, a układ odpornościowy walczy z bakteriami i wirusami. Zdrowy sen redukuje poziom stresu a także poprawia metabolizm, a to czynniki, które bezpośrednio wpływają na stan naszej skóry.
Higiena snu a kondycja skóry
Ale czy dbasz o miejsce, w którym spędzasz niemal 1/3 swojego czasu? W pościeli znajdują się zanieczyszczenia, których nie uda Ci się zobaczyć gołym okiem – zrogowaciały naskórek, sierść domowych zwierzaków, kurz czy resztki jedzenia. To idealne środowisko do namnażania się roztoczy i innych drobnoustrojów. Kontakt tak zabrudzonej pościeli ze skórą prowadzi do powstawania zaskórników, wyprysków i innych podrażnień! Jak temu zapobiegać? Przede wszystkim często zmieniaj pościel i pierz ją w wysokiej temperaturze. Pamiętaj także o wietrzeniu materaca i pościeli. To zminimalizuje powstawanie stanów zapalnych i niedoskonałości. Poprawi także jakość naszego snu, podczas którego nasza skóra się regeneruje. Zadbaj o to, aby spać w ciszy, a przed snem zrezygnuj z korzystania z telefonu i oglądania telewizji – światło niebieskie niekorzystnie wpływa na jakość snu.
Odpowiednie przygotowanie skóry przed snem
Wiesz już na pewno, że przed snem twarz należy oczyszczać twarz dwuetapowo – wykonując demakijaż płynem micelarnym lub olejkiem do demakijażu Vianek i oczyszczając skórę pianką do twarzy. Istotna jest także regularna zmiana ręcznika, którym wycierasz twarz po wieczornej pielęgnacji. Pamiętaj, by nie używać tego samego ręcznika do ciała i twarzy, a już na pewno nie korzystaj z ręcznika należącego do kogoś innego! To szczególnie ważne, jeśli borykasz się z niedoskonałościami i nadmierną produkcją sebum. Pamiętaj o regularnym praniu ręcznika do twarzy w wysokiej temperaturze, używając delikatnych płynów do prania.
VIANEK Łagodząca pianka myjąca do twarzy
30.99zł
VIANEK Regenerująca pianka do higieny intymnej
32.99zł
VIANEK Nawilżający płyn micelarny
29.99zł
VIANEK Nawilżająca emulsja myjąca do twarzy
29.99zł
VIANEK Wzmacniający płyn micelarny i tonik 2w1
30.99zł
VIANEK Rewitalizujący płyn micelarny
30.99zł
VIANEK Łagodząca emulsja myjąca do twarzy
30.99zł
VIANEK Łagodzący olejek do demakijażu
32.99zł
VIANEK Odżywczy tonik i płyn micelarny 2w1
28.99zł
Pamiętaj o myciu i dezynfekcji pędzli do makijażu
Pędzle i inne akcesoria do makijażu mają na co dzień kontakt z bakteriami znajdującymi się na powierzchni twarzy i wytwarzanym przez skórę sebum. W połączeniu z gromadzącymi się na nich resztkami makijażu, kurzem i pyłem – powstaje niebezpieczna dla naszej skóry mieszanka. Wilgotne gąbeczki do makijażu są idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii – tym bardziej, że często przechowujemy je w wilgotnej łazience. Nieodpowiednia higiena narzędzi do makijażu powoduje podrażnienia, stany zapalne i powstawanie niedoskonałości. Ważne zatem, by pamiętać o ich odpowiednim myciu i dezynfekcji, a także przechowywaniu w suchym, zamkniętym miejscu, do którego nie przedostanie się kurz i inne zanieczyszczenia. Pędzle do makijażu warto myć po każdym użyciu. Szczególną uwagę należy zwrócić także na higienę gąbeczki do makijażu. Jej struktura sprawia, że wewnątrz gromadzą się bakterie i resztki kosmetyków – koniecznie czyść ją po każdym użyciu i wymieniaj co miesiąc, maksymalnie co dwa miesiące.
Unikaj dotykania twarzy
Twoje dłonie w ciągu dnia mają styczność z wieloma powierzchniami, na których znajdują się bakterie i zanieczyszczenia. Dotykając twarzy, narażasz ją na kontakt z tymi czynnikami, zwiększając ryzyko powstawania podrażnień i wyprysków. Unikaj zatem podpierania twarzy dłońmi i dotykania jej. Pamiętaj także o dezynfekcji telefonu, który jest siedliskiem bakterii – przenosisz je na twarz podczas rozmów telefonicznych.
Pierz nowe ubrania przed założeniem
Producenci często na ubraniach stosują konserwujące środki chemiczne, które często wywołują reakcje alergiczne, wysypki i podrażnienia. Zakupione ubrania, mimo że przecież są nowe, często są także siedliskiem zanieczyszczeń, bakterii i grzybów. Przed nami mierzyło je zapewne sporo osób, które na tkaninie mogły pozostawić wirusy, bakterie a nawet… pasożyty! Mimo że nowe ubrania chcemy założyć jak najszybciej, warto poświęcić trochę czasu, by odpowiednio je przygotować. Oprócz prania, warto je także wyprasować – to pomoże Ci skutecznie pozbyć się bakterii i środków chemicznych, stosowanych przez producentów.
Gwarantujemy, że wprowadzenie tych kilku drobnych zmian pozytywnie wpłynie na kondycję Twojej cery. Te pozornie małe rzeczy mają duże znaczenie dla Twojej skóry!