Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Jak poprawić kondycję swojej cery

Kobieta dotyka twarzy - problem ze złym stanem cery

Nasza skóra jest odbiciem naszego stylu życia. Za jej zły stan odpowiadają nie tylko niesprzyjające warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia powietrza, ale także nieodpowiednia dieta, stres i wiele innych czynników. Jeśli, mimo odpowiednio dobranej pielęgnacji, stan Twojej skóry wciąż nie jest zadowalający, podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, by móc cieszyć się piękną, promienną cerą!

Zadbaj o sen i jego środowisko, by poprawić kondycję skóry

Wiesz już na pewno, że odpowiednia długość snu jest bardzo ważna. Podczas snu regenerują się tkanki, a układ odpornościowy walczy z bakteriami i wirusami. Zdrowy sen redukuje poziom stresu a także poprawia metabolizm, a to czynniki, które bezpośrednio wpływają na stan naszej skóry.

Higiena snu a kondycja skóry

Ale czy dbasz o miejsce, w którym spędzasz niemal 1/3 swojego czasu? W pościeli znajdują się zanieczyszczenia, których nie uda Ci się zobaczyć gołym okiem – zrogowaciały naskórek, sierść domowych zwierzaków, kurz czy resztki jedzenia. To idealne środowisko do namnażania się roztoczy i innych drobnoustrojów. Kontakt tak zabrudzonej pościeli ze skórą prowadzi do powstawania zaskórników, wyprysków i innych podrażnień! Jak temu zapobiegać? Przede wszystkim często zmieniaj pościel i pierz ją w wysokiej temperaturze. Pamiętaj także o wietrzeniu materaca i pościeli. To zminimalizuje powstawanie stanów zapalnych i niedoskonałości. Poprawi także jakość naszego snu, podczas którego nasza skóra się regeneruje. Zadbaj o to, aby spać w ciszy, a przed snem zrezygnuj z korzystania z telefonu i oglądania telewizji – światło niebieskie niekorzystnie wpływa na jakość snu.

Odpowiednie przygotowanie skóry przed snem

Wiesz już na pewno, że przed snem twarz należy oczyszczać twarz dwuetapowo – wykonując demakijaż płynem micelarnym lub olejkiem do demakijażu Vianek i oczyszczając skórę pianką do twarzy. Istotna jest także regularna zmiana ręcznika, którym wycierasz twarz po wieczornej pielęgnacji. Pamiętaj, by nie używać tego samego ręcznika do ciała i twarzy, a już na pewno nie korzystaj z ręcznika należącego do kogoś innego! To szczególnie ważne, jeśli borykasz się z niedoskonałościami i nadmierną produkcją sebum. Pamiętaj o regularnym praniu ręcznika do twarzy w wysokiej temperaturze, używając delikatnych płynów do prania.

Pamiętaj o myciu i dezynfekcji pędzli do makijażu

Pędzle i inne akcesoria do makijażu mają na co dzień kontakt z bakteriami znajdującymi się na powierzchni twarzy i wytwarzanym przez skórę sebum. W połączeniu z gromadzącymi się na nich resztkami makijażu, kurzem i pyłem – powstaje niebezpieczna dla naszej skóry mieszanka. Wilgotne gąbeczki do makijażu są idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii – tym bardziej, że często przechowujemy je w wilgotnej łazience. Nieodpowiednia higiena narzędzi do makijażu powoduje podrażnienia, stany zapalne i powstawanie niedoskonałości. Ważne zatem, by pamiętać o ich odpowiednim myciu i dezynfekcji, a także przechowywaniu w suchym, zamkniętym miejscu, do którego nie przedostanie się kurz i inne zanieczyszczenia. Pędzle do makijażu warto myć po każdym użyciu. Szczególną uwagę należy zwrócić także na higienę gąbeczki do makijażu. Jej struktura sprawia, że wewnątrz gromadzą się bakterie i resztki kosmetyków – koniecznie czyść ją po każdym użyciu i wymieniaj co miesiąc, maksymalnie co dwa miesiące.

Unikaj dotykania twarzy

Twoje dłonie w ciągu dnia mają styczność z wieloma powierzchniami, na których znajdują się bakterie i zanieczyszczenia. Dotykając twarzy, narażasz ją na kontakt z tymi czynnikami, zwiększając ryzyko powstawania podrażnień i wyprysków. Unikaj zatem podpierania twarzy dłońmi i dotykania jej. Pamiętaj także o dezynfekcji telefonu, który jest siedliskiem bakterii – przenosisz je na twarz podczas rozmów telefonicznych.

Pierz nowe ubrania przed założeniem

Producenci często na ubraniach stosują konserwujące środki chemiczne, które często wywołują reakcje alergiczne, wysypki i podrażnienia. Zakupione ubrania, mimo że przecież są nowe, często są także siedliskiem zanieczyszczeń, bakterii i grzybów. Przed nami mierzyło je zapewne sporo osób, które na tkaninie mogły pozostawić wirusy, bakterie a nawet… pasożyty! Mimo że nowe ubrania chcemy założyć jak najszybciej, warto poświęcić trochę czasu, by odpowiednio je przygotować. Oprócz prania, warto je także wyprasować – to pomoże Ci skutecznie pozbyć się bakterii i środków chemicznych, stosowanych przez producentów.

Gwarantujemy, że wprowadzenie tych kilku drobnych zmian pozytywnie wpłynie na kondycję Twojej cery. Te pozornie małe rzeczy mają duże znaczenie dla Twojej skóry!