📦 Dostawa już od 8,99zł

BLACKWEEK | Darmowa dostawa od 45zł

Retinol w jesiennej pielęgnacji – dlaczego warto go stosować

Kobieta używa retinol do pielęgnacji

Jesień to doskonały czas, aby jeszcze bardziej zatroszczyć się o swoją skórę. Jednym z kluczowych składników, który może pomóc w przywróceniu zdrowego blasku i poprawieniu struktury skóry jest retinol. Czym jest retinol i dlaczego jesienią warto go stosować? Dowiedz się więcej o tym niezwykłym składniku!

Co to jest retinol?

Retinol jest pochodną witaminy A, która naturalnie występuje w naszej skórze. To alkohol nienasycony, zaliczany do grupy karotenoidów. Retinol to organiczny związek chemiczny, który ma zdolność stymulowania regeneracji komórek skóry. Składnik ten jest często wykorzystywany w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak kremy, sera i olejki, ze względu na jego właściwości przeciwstarzeniowe.

Dlaczego retinol warto wprowadzić do pielęgnacji jesienią?

Stosowanie retinolu przynosi skórze wiele korzyści. Wspiera naturalny proces odnowy naskórka – pobudza produkcję nowych komórek i wspomaga złuszczanie naskórka. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego, czyli substancji odpowiadających za młody wygląd skóry. To składnik o silnym działaniu, dlatego należy podchodzić do niego z dużą dozą ostrożności. Dlaczego warto wprowadzić retinol do pielęgnacji właśnie jesienią?

Zmiany pogodowe a skóra

Jesień to trudna dla naszej skóry pora roku. Spadające temperatury i niższa wilgotność powietrza mogą powodować suchość i szorstkość skóry. Retinol jest idealnym składnikiem do walki z tymi problemami, ponieważ pomaga w nawilżeniu skóry i poprawia jej elastyczność. Jest jednak substancją fotouczulającą, dlatego latem lepiej go unikać. Jesienią słońce jest mniej intensywne, co oznacza, że korzystanie z produktów zawierających retinol jest dla naszej skóry dużo bezpieczniejsze. Sezon jesienno-zimowy to doskonała okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z tym wyjątkowym składnikiem.

Walka z przebarwieniami

Jesień to również czas, kiedy możemy skupić się na likwidacji ewentualnych przebarwień posłonecznych, które pojawiły się na naszej skórze latem. Retinol jest znany ze swojej zdolności do wygładzania skóry i rozjaśniania przebarwień, co sprawia, że jest idealnym składnikiem jesiennej pielęgnacji.

Jak stosować retinol?

Jeśli zdecydujesz się na stosowanie retinolu jesienią, pamiętaj o kilku istotnych zasadach:

  • Rozpocznij od niskiego stężenia: Jeśli po raz pierwszy sięgasz po retinol, zacznij od produktów o niskim stężeniu, aby uniknąć podrażnień skóry.
  • Nakładaj wieczorem: Retinol jest bardziej skuteczny, gdy nakłada się go wieczorem, ponieważ wspomaga procesy regeneracji, które zachodzą w skórze nocą.
  • Nie aplikuj retinolu na mokrą skórę: Mokra skóra nie absorbuje lepiej retinolu, wręcz przeciwnie – taki sposób aplikacji może skutkować nasilonymi podrażnieniami.
  • Stosuj krem z filtrem SPF: Mimo że jesień to okres mniej słoneczny, warto chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosując krem z filtrem SPF w ciągu dnia.
  • Bądź cierpliwa/y: Wyniki stosowania retinolu mogą nie być natychmiastowe. Zalecamy cierpliwość i regularne stosowanie produktu, aby uzyskać najlepsze efekty.

Przygotuj skórę

Pamiętaj, by przed aplikacją retinolu odpowiednio przygotować skórę. Dokładnie zmyj makijaż płynem micelarnym, a następnie oczyść twarz żelem myjącym do twarzy lub pianką. Nie zapomnij również o ulubionym toniku do twarzy! Po zaaplikowaniu retinolu i pozostawieniu go do wchłonięcia na około 5 minut, pamiętaj o zabezpieczeniu skóry kremem okluzyjnym o działaniu łagodzącym – np. Łagodzącym kremem do twarzy VIANEK lub Wzmacniającym kremem do twarzy VIANEK.

Jesienią warto wprowadzić retinol do swojej rutyny pielęgnacyjnej, aby cieszyć się zdrowszą, młodszą i bardziej promienną cerą. Pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność i stosować go zgodnie z zaleceniami, aby uniknąć podrażnień i skutków ubocznych.

Scroll to Top