Akcja pielęgnacyjna – dzień 17 – środa

Ponieważ we wczorajszym Wyzwaniu Pielęgnacyjnym poleciliśmy kąpiel stóp, dziś nie pozostaniemy dłużni dłoniom i to właśnie o nie zadbamy! W tym celu zastosujemy intensywną kurację nawilżającą, by stały się jedwabiście gładkie i miękkie!

Jak wykonać intensywny zabieg pielęgnujący dłonie?

  1. Po umyciu i osuszeniu dłoni zaaplikujcie na nie humektantowy podkład nawilżający*.
  2. Następnie nałóżcie grubą warstwą krem do rąk, olej lub masło roślinne.
  3. Załóżcie rękawiczki.
  4. Po upływie ok. 20 minut ściągnijcie rękawiczki i wklepcie pozostałość produktu w skórę.

Zadbajcie dziś również o pielęgnację włosów! Podstawę pielęgnacji (szampon + odżywka) wzbogaćcie o płukankę octową – dzięki niej włosy staną się jeszcze gładsze i lśniące!

Jak wykonać płukankę?

  1. Do 1,5 – 2 L wody dodajcie ok. 4 – 5 łyżek octu jabłkowego.
  2. Po umyciu włosów i spłukaniu odżywki, wypłukajcie je jeszcze raz, ale tym razem przygotowaną mieszanką z octu jabłkowego.
  3. Na sam koniec nie spłukujcie już włosów wodą!

Po odsączeniu włosów i rozczesaniu nie zapomnijcie o aplikacji serum na końcówki, by były chronione przed otarciami oraz niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Na sam koniec sięgnijcie po ulubiony kosmetyk nawilżający do ciała (np. mleczko, balsam, masło lub olejek) i z jego pomocą zniwelujcie wszelkie suche skórki na ciele! To bardzo istotne, by możliwie jak najczęściej sięgać po kosmetyki nawilżające do ciała, by skóra jak najdłużej pozostawała w dobrej kondycji!

Jesteśmy ciekawi, jak Wasze wrażenia po dzisiejszym dniu? Czy macie już swój egzemplarz Kalendarza Naturalnej Pielęgnacji?
_____
* Humektantowy podkład nawilżający – np. gliceryna, kwas hialuronowy, żel aloesowy, żel z siemienia lnianego, woda z cukrem.

Komentarze :

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.