Promocje

Menu

Produkty

Szukaj

Co zrobić, by mieć piękne włosy

Włosy są atrybutem kobiet, dlatego każda z nas pragnie, aby były piękne, lśniące i zdrowe. Niestety codzienne zabiegi: suszenie, prostowanie oraz wpływ czynników atmosferycznych, niewłaściwa dieta i farbowanie powodują, że włosy wypadają, przesuszają się i słabną. Skóra głowy jest podstawą zdrowych i mocnych włosów, jednak najczęściej zapominamy o jej pielęgnacji i skupiamy się na zniszczonych końcówkach. Są jednak sposoby, aby o nią zadbać!

Wykonuj peeling skóry głowy

Resztki odżywek i wydzielane przed skórę sebum, złuszczone komórki naskórka oraz zanieczyszczenia środowiska na naszej głowie tworzą warstwę zatykającą ujścia mieszków. Z czasem zatyka ujście włosa i sprawia, że wyrasta cieńszy i słabszy. Z tym problemem pomoże Ci się uporać peeling skóry głowy. Regularnie stosowany wzmacnia i zagęszcza włosy, pomaga odblokować pory, dzięki czemu włosy mniej się przetłuszczają. Skóra głowy, tak samo, jak reszta ciała pokryta jest naskórkiem, który rogowacieje, dlatego też warto stosować peeling przynajmniej raz na 2-4 tygodnie. Peelingi można stosować również wtedy, gdy mamy problem łupieżem.

Stosuj wcierki

Wcierki to kosmetyki do stosowania bezpośrednio na skórę głowy. Mają postać emulsji, toniku lub serum, a w swoim składzie zawierają substancje aktywne wnikające w naskórek, które sprzyjają odżywieniu i aktywują działanie mieszków włosowych. Najlepsze rezultaty otrzymamy przy codziennym stosowaniu wcierek – większość z nich aplikuje się zarówno na wilgotne, jak i suche włosy.

Musisz być jednak cierpliwa – pierwsze efekty mogą pojawić się nawet dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania. Wytrwałość na pewno Ci się opłaci. Wcierki regulują wydzielanie sebum, dzięki czemu włosy się nie przetłuszczają. Odżywiają i wzmacniają cebulki, przyspieszają porost włosów, jednocześnie hamując ich wypadanie. Łagodzą stany zapalne oraz nawilżają skórę głowy. Oprócz tego, że wcierki pobudzają włosy do wzrostu, ograniczają także ich wypadanie. Dodatkowo mogą regulować przetłuszczanie się włosów – np. normalizujący tonik-wcierka do skóry głowy – Vianek.

Stosuj odżywki i maski

Aby odżywki i maski były skuteczne, dostosuj je do potrzeb swoich włosów, określając porowatość. Jeśli masz z tym problem, wykonaj ten prosty test.

W zależności od wyniku, wybierz:

  1. Odżywkę do włosów niskoporowatych
  2. Maskę do włosów średnioporowatych
  3. Maskę do włosów wysokoporowatych

Maski zwykle stosujemy rzadziej niż odżywki, często nawet pomijamy w pielęgnacji. Wynika to zapewne z tego, że wymagają większej cierpliwości – aby wniknąć w strukturę włosa, potrzebują więcej czasu, niż odżywki. Całkowite rezygnowanie z masek do włosów to błąd! Świetnie nawilżają oraz regenerują włosy, wnikają w głąb włosów i odbudowują ich strukturę.

Po myciu i pielęgnacji pamiętaj o zabezpieczeniu końcówek za pomocą serum lub olejku – Twoje włosy są stale narażone na otarcia i uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzi się tu Odżywczy olejek do włosów VIANEK, który regeneruje końcówki, a dzięki zawartości olejów z pestek moreli i rokitnikowego, masła avocado, lecytyny sojowej i witaminy E, długotrwale nawilża włosy, wygładza je i nadaje połysku.